Shena.pl

Nasz Sklep:
Łódż
Astronautów 15/6
Telefon dla Klientów:
+48 782 134 493
Szybkie zamówienie
Piękna biżuteria

Kolczyki idealne – czyli jak je dobierać do włosów i kształtu twarzy

Jak je dobierać kolczyki do włosów i kształtu twarzy

Wiszące, wkrętki, a może kółka? Wbrew pozorom prawidłowe dobranie kolczyków do naszej urody, włosów, rysów twarzy nie jest takie proste. Nieumiejętny dobór może przyczynić się do zaburzenia proporcji i uwypuklenia wszystkich mankamentów, czego konsekwencją będzie niekorzystny, lub wręcz wulgarny i przerysowany wygląd.

Kolczyki, a nasza fryzura

Najczęstszym błędem, jaki popełniamy przy wyborze biżuterii, jest skupienie się jedynie na naszej stylizacji, całkowicie zapominając o fryzurze, czy innych aspektach jak kształt twarzy, do którego jeszcze wrócimy. Najczęstszymi rezultatami takiego zaniedbania są gryzące się z eleganckim upięcie długie kolczyki o etnicznym motywie, które skracają szyję lub całkowicie niedostrzegalne pod luźno opadającymi na ramiona puklami delikatne wkrętki.

Kolczyki dla długich włosów

Długość włosów to właściwie podstawowe kryterium, którym powinniśmy się kierować przy doborze kolczyków. Przede wszystkim, długie włosy niemal całkowicie zasłaniają uszy, dlatego niewiele kolczyków będzie spod nich widać.

  1. Wielkość – oczywiście muszą być na tyle duże, by były dostrzegalne spomiędzy rozpuszczonych włosów.
  2. Kształt – warto postawić na kółka! Ponadczasowy motyw, który świetnie sprawdzi się od codziennych stylizacji, po eleganckie, formalne okazje. Jeśli natomiast lubimy nieco więcej awangardy, warto spróbować bardziej orientalne propozycje, takie jak długie, wiszące kolczyki, wykonane z różnobarwnych kamieni.

Kolczyki ze stali chirurgicznej dla krótkich włosów

Jeśli pokusimy się o szalone, asymetryczne boby, wygolone boki, czy dzikie, poszarpane włosy typu pixie, wybór kolczyków jest już zdecydowanie większy. Przy krótkich włosach trudniej o zasłonięcie nawet drobnych wkrętek, jednak trzeba mieć na uwadze, że na pierwszy plan wysunął nam się kształt twarzy i to nim powinniśmy się głównie sugerować przy doborze modelu kolczyków. Do kwestii kształtu twarzy jeszcze wrócimy w dalszej części artykułu, jednak w tym miejscu należy przypomnieć podstawową zasadę, którą powinny kierować się Panie z bardzo krótko ściętymi włosami, a mianowicie umiar i prostota. Im dłuższe, bardziej ozdobne i kolorowe kolczyki, tym większe prawdopodobieństwo wytworzenia wizualnej dysproporcji twarzy oraz podkreślenia wszystkich jej niedoskonałości.

Kolczyki dla upiętych włosów

Upięte, zwłaszcza w wysokie koki włosy, pięknie eksponują i wysmuklają szyję. W zależności od naszej budowy i potrzeb odpowiednimi kolczykami możemy ją jeszcze dodatkowo wydłużyć, stawiając na delikatne, wiszące kolczyki, lub skrócić dobierając duże etno wzory, lub koła. Troszeczkę inaczej sprawa ma się z luźniejszymi upięciami jak warkocze i kłosy, które przepięknie wyglądają z kolczykami w stylu boho.

Kolczyki idealne do Twojego kształtu twarzy

Ile czasu poświęcasz na dobór kolczyków? Czy w ogóle starasz się dopasować je do urody i proporcji twarzy? Niestety, najczęściej, kolczyki kupujemy pod wpływem impulsu, lub dlatego, że ładnie wyglądały w gablocie. Konsekwencją tego jest bardzo często przysporzenie swojej buzi dodatkowych kilogramów lub podkreślenie jej dysproporcji i asymetrii.

Idealne kolczyki dla twarzy owalnej

Teoretycznie jest to kształt, który może sobie pozwolić na praktycznie każdy fason kolczyków. W praktyce jednak wszystkie Panie z owalną twarzą powinny wystrzegać się kanciastych i kwadratowych kolczyków, które jeszcze mocniej podkreślają rysy i nadadzą twarzy surowy wygląd. Wielkość kolczyków z kolei jest raczej nieistotna.

Twarz trójkątna i idealne kolczyki

W przypadku tego kształtu konieczne jest wizualne poszerzenie dolnej części twarzy. Nie sprawdzą się zatem wszystkie kolczyki delikatne i wiszące oraz drobne wkrętki. Warto natomiast postawić na nieco masywniejsze modele jak kolczyki z kamieniami w dolnej części lub ręcznie plecione, etniczne motywy.

Kolczyki wydobywające piękno twarzy kwadratowej

Panie o mocnych, wyraźnych rysach, które są domeną twarzy kwadratowych, zdecydowanie powinny postawić na ich złagodzenie i nieco je wysmuklić. Pięknie sprawdzą się w tym celu wszystkie długie, delikatne kolczyki łańcuszkowe, łezki oraz kółka i owale. Zdecydowanie złym wyborem będą natomiast masywne i kanciaste kolczyki, jeszcze mocniej podkreślające wyraźnie widoczną żuchwę i kości policzkowe.

Twarz okrągła i doskonałe kolczyki

Okrągłe, pyzate buzie, zdecydowanie powinny postawić na odrobinkę wysmuklenia i podkreślenia nieco zakamuflowanych rysów twarzy. Doskonale nadadzą się wyraziste, mocno zaakcentowane kolczyki o kanciastych kształtach, natomiast wykluczone są wszystkie kuleczki, koła i owale, które jeszcze mocniej zaokrąglą nasze rysy.

 

Bez względu na długość włosów czy też kształt twarzy, kolczyki są biżuterią, która cudownie podkreśli i wydobędzie Twoje naturalne piękno, warto jednak znać kilka sztuczek, które skutecznie w tym pomogą.