Shena.pl

Nasz Sklep:
Łódż
Astronautów 15/6
Telefon dla Klientów:
+48 782 134 493
Szybkie zamówienie
Piękna biżuteria

Dlaczego wybrać biżuterie ze stali chirurgicznej 316L?

Kolczyki ze stali chirurgicznej

Dlaczego wybrać biżuterie ze stali chirurgicznej 316L?

Stal chirurgiczna to cieszący się coraz większą popularnością materiał, który dzięki swoim szczególnym właściwościom stał się jednym z najpopularniejszych surowców do produkcji biżuterii ostatnich lat. Nie tylko małe butiki i sklepiki home-made, ale również światowi i cenieni projektanci chętnie sięgają po stal szlachetną, tworząc piękne i wyjątkowe ozdoby, wydobywające naturalne, kobiece piękno.

Bezcenne właściwości za bezcen

Stal szlachetna, nazywana również stalą chirurgiczną, jest wykorzystywana nie tylko do produkcji wszelkiego rodzaju biżuterii, ale również narzędzi, dla których ważna jest niezwykła wytrzymałość i odporność na korozję oraz negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Ponadto, stal chirurgiczna, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest do produkcji narzędzi chirurgicznych, które muszą być całkowicie neutralne i antyalergiczne, by nie podrażnić nawet najdelikatniejszej skóry.

 

Stal szlachetna jest także materiałem bardzo odpornym na różnego sortu chemikalia i substancje żrące. Brak jakichkolwiek domieszek sprawia, że doskonale nadaje się na materiał będący podstawą biżuterii dla alergików i uczuleniowców, ponieważ stal 316l wykazuje właściwości hipoalergiczne. Stanowi zatem najbezpieczniejszy i najbardziej elegancki wybór, podkreślający i dodający klasy każdej stylizacji.

 

Biżuteria wykonana ze stali szlachetnej, choć z pozoru podobna do złota i srebra, jest zdecydowanie bardziej twarda i wytrzymała niż wyżej wspomniane kruszce. Niezwykle odporna na zarysowania, odkształcenia i negatywne działanie warunków atmosferycznych stal chirurgiczna stanowi najlepsze przełożenie jakości do ceny.

Ogromną jej zaletą jest również to, że nie koroduje, nawet przy systematycznym kontakcie z wodą, jest odporna na szkodliwe promieniowanie UV, nie zmienia swojego koloru ani nie utlenia się mimo upływu lat. Co więcej, w przeciwieństwie do srebra czy złota, nie traci swojego blasku i nie czernieje. Jest także kwasoodporna oraz niemagnetyczna.

 

Biżuteria wykonana ze stali 316L jest najlepszym stopem do produkcji biżuterii.

Jej główne zalety to:

  • wysoka wytrzymałość – jest twarda, a więc odporna na pęknięcia, czy złamania,
  • wytrzymała powierzchnia- odporna na rysowanie lub przetarcia, w przeciwieństwie do innych miękkich metali,
  • stabilność koloru – posiada wysoką, własną ochronę UV, która uniemożliwia zmianę koloru, spowodowaną wpływem światła słonecznego,
  • antykorozyjna powierzchnia – odporna na utlenienie i korozję,
  • zróżnicowana powierzchnia – w zależności od potrzeb, na powierzchni materiału można uzyskać zróżnicowane efekty – lśniąca, wypolerowana i matowa powierzchnia.

Delikatność i klasa

W przypadku stali chirurgicznej częstym w obrocie terminem jest również stal jubilerska. Jest ona bowiem w procesie obróbki materiałem dość plastycznym, umożliwiającym formowanie przeróżnych wzorów jak, serduszka, kotwice, puzzle, koniczynki i wiele innych. Dzięki takiemu zróżnicowaniu możliwe jest idealne dopasowanie modelu nie tylko do cech charakteru, czy zainteresowań, ale również wieku i płci.

Stal szlachetna jest niezwykle prosta w pielęgnacji i konserwacji. Dzięki swoim właściwościom, do jej wyczyszczenia można z powodzeniem używać jedynie ciepłej wody z mydłem. Nie wywołają one oczywiście żadnej reakcji, a jedynie “odnowią” biżuterię, nadając jej w szybki sposób świeższy wygląd. Pierścionki, kolczyki, broszki, spinki do mankietu, a nawet zegarki.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu stali chirurgicznej i jej wspaniałym właściwościom możliwe jest obdarowanie bliskiej osoby najwyższej jakości podarunkiem, który nie tylko posłuży na lata, ale i będzie łudząco podobny do złotej, lub srebrnej biżuterii, przy zachowaniu najkorzystniejszej na rynku ceny.

Najbardziej elegancka i delikatna dla skóry stal chirurgiczna, to nie tylko oszczędność i mnogość modeli oraz rodzajów biżuterii, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa nawet dla najwrażliwszej skóry.