Wyświetlanie 1–12 z 124 wyników

Naszyjniki ze stali chirurgicznej

Naszyjniki ze stali chirurgicznej – najnowszy jubilerski trend!

Naszyjniki stanowią nieodzwony element kobiecych stylizacji. Zazwyczaj, płeć piękna decyduje się na biżuterię wykonaną z metali szlachetnych, jakimi są srebro czy złoto. W ostatnim czasie, modnym dodatkiem są naszyjniki ze stali chirurgicznej, które mogą, pod wieloma względami, konkurować z tradycyjną biżuterią.

Czym charakteryzuje się stal chirurgiczna?

Stal jest stopem różnych metali i wyróżnia się wiele rodzajów stali pod względem jej składu chemicznego, zastosowania albo właściwości mechanicznych i fizycznych. Stal chirurgiczna, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest w medycynie i służy do wyrobu narzędzi chirurgicznych.

Stosuje się ją również do wszelkich wyrobów mających kontakt ze skórą, np. oigieł do piercingu, narzędzi używanych w salonach tatuażu oraz w jubilerstwie.

Zalety naszyjników ze stali chirurgicznej

Jedną z najważniejszych zalet tego typu biżuterii jest jej konkurencyjna cena w stosunku do naszyjników ze srebra lub złota. Co więcej, efekt wizualny jest niemal identyczny do tego, jaki prezentuje naszyjnik ze srebra. Cechą charakterystyczną naszyjników ze stali chirurgicznej jest ich bardzo wysoki stopień trwałości. Taka biżuteria jest bardzo twarda, dzięki czemu jest odporna na złamania i zerwania. Powierzchnia naszyjnika nie zostanie porysowana ani przetarta.

Zastosowanie stali chirurgicznej gwarantuje stabilność koloru, dzięki właściwościom chroniącym przed promieniowaniem UV. Korozja i utlenianie nie są jej straszne, dzięki czemu naszyjnik posłuży przez dłuższy okres czasu. Pozytywną cechą będzie również niewielka waga naszyjników ze stali chirurgicznej, co przekłada się na komfort noszenia biżuterii.

Alternatywa dla alergików

Osoby cierpiące na alergię na srebro lub złoto nie mogą sobie pozwolić na noszenie klasycznej biżuterii, wykonanej z tych metali szlachetnych. Naszyjniki ze stali chirurgicznej, u większości alergików, nie będą powodowały zaczerwienień skóry, wysypki ani nie będą wywoływały swędzenia.

Wizyta w SPA a naszyjnik ze stali chirurgicznej

Jeśli planujesz odpoczynek w ośrodku SPA, nie zapomnij o zostawieniu swojego naszyjnika w pokoju hotelowym, przed udaniem się na zabiegi. Bądź ostrożna, zwłaszcza gdy będziesz przebywała w otoczeniu wód termalnych z siarką. Naszyjnik pozostanie dłużej w idealnym stanie, jeśli nie zostanie poddany kontaktowi ze związkami siarki.

Wybierz swój naszyjnik ze stali chirurgicznej!

Naszyjniki występują w różnych wzorach i mogą mieć lśniącą i wypolerowaną albo matową powierzchnię. Szeroki wybór spowoduje, że każda kobieta znajdzie naszyjnik ze stali chirurgicznej odpowiedni dla niej.