Wyświetlanie 1–12 z 56 wyników

Bransoletki ze stali chirurgicznej

Biżuteria, bez względu na styl i ilość zdobień, daje każdej kobiecie poczucie wyjątkowego piękna, wyraźnie podkreślając jej charakter i wrodzoną zmysłowość. Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi zarówno dopełnić stylizację, jak i całkowicie odmienić jej oblicze. Idealnie sprawdzi się na co dzień, jak i na wieczorne wyjście ze znajomymi, a także większe wydarzenia. Choć obecnie biżuteria kojarzona jest w głównej mierze z płcią piękną, stanowiąc swego rodzaju emblemat kobiecości – pierwotnie była domeną mężczyzn, świadczącą o władzy i pełnionej przez nich funkcji społecznej. Jako najstarszy element biżuterii przypisywanej kobietą uważa się bransoletkę – kolistą ozdobę, z założenia noszoną na nadgarstku, ale nie tylko…

Bransoletki ze stali chirurgicznej w ponadczasowej formie

Często odnosimy wrażenie, że pewne przedmioty, takie jak biżuteria, są wynalazkiem Naszych czasów, z uwagi na dobrze znaną Nam ich współczesną formę. Jak się okazuje, bransoletki męskie i damskie, były znane już za czasów starożytnych, pełniąc funkcję ważniejszą niż tylko efektownej dekoracji ciała.

Bransoletki wykonane z przeróżnych materiałów, zdobiły kostki kobiet od tysięcy lat. Stanowiły wówczas nie tylko piękną ozdobę, ale w głównej mierze zdradzały status społeczny. W starożytnym Egipcie ozdabiały się nimi kobiety ze wszystkich klas społecznych, jednak jedynie zamożne panie mogły pozwolić sobie na biżuterię wykonaną z cenniejszych tworzyw – złota, srebra czy żelaza.

Bransolety były noszone w wielu kulturach na całym świecie, świadczyły o władzy i majątku, jakim dysponowała osoba, która je zakładała. Uważano je także za magiczne talizmany, mające za zadanie ochronę właściciela przed działaniem złych duchów. Z tego powodu były często wybierane przez mężczyzn, pełniąc funkcje religijne. Z czasem, mężczyźni zaczęli rezygnować z elementów biżuterii, w tym bransolet, uznając je za atrybut typowo kobiecy.

Funkcje współczesnych bransoletki ze stali chirurgicznej

  • Bransoletka na rękę – Klasyczne bransoletki stanowią elegancki dodatek dla każdej kochającej biżuterię kobiety. Minimalistyczne, idealnie sprawdzą się zarówno do eleganckich strojów wyjściowych, jak i mniej formalnych, na co dzień. Mocniejsze dodatki w formie masywnych bransoletek na rękę świetnie podkreślą charakter kobiety, która je zakłada.
  • Bransoletka ze sznurka – Nowoczesne bransoletki ze sznurka idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie codziennych stylizacji, zarówno dla młodych dziewcząt, jak i dla dojrzałych kobiet lubiących bawić się modą. Świetnym dopełnieniem tego typu bransoletek są subtelne zawieszki – charmsy, dobierane i zmieniane według indywidualnych preferencji.
  • Bransoletka na nogę – Bransoletki zakładane na nogę często kojarzone są jako symbol kobiet odważnych, lubiących skupiać na sobie uwagę mężczyzn. W rzeczywistości, bransoletki noszone na nodze świetnie podkreślają opaleniznę oraz wysmuklają łydkę, dodając dziewczęcego uroku. Idealnie dopełnią letnią kreację, również w formie stroju plażowego.

,,Trwalszy niż ze spiżu”

Decydując się na zakup biżuterii, zwykle kierujemy się głównie efektem wizualnym produktu, który przypadł Nam do gustu. Metale szlachetne, takie jak złoto czy srebro, są niewątpliwie atrakcyjne optycznie, jednak nie zawsze odpowiadają Nam pod względem ceny. Często wydaje Nam się, że tylko wysoki koszt produktu gwarantuje Nam jego najwyższą jakość, jednak w rzeczywistości istnieje tańszy, trwalszy i równie atrakcyjny wizualnie zamiennik, jakim jest stal szlachetna.

Bransoletki ze stali chirurgicznej charakteryzują się zwiększoną trwałością, gwarantując tym samym wieloletnie zadowolenie z zakupionego produktu. Stal szlachetna, choć wyglądem do złudzenia przypomina srebro, jest od niego o wiele twardsza, dlatego też biżuteria wykonana z tego gatunku stali jest dużo bardziej odporna na zarysowania.

Antykorozyjna powierzchnia, posiadająca własną ochronę UV sprawia, że Bransoletki ze stali chirurgicznej są praktycznie niezniszczalne – nawet codzienne użytkowanie w żaden sposób nie wpłynie na zniszczenie pierwotnego kształtu i koloru noszonej bransoletki, co jest widoczne w przypadku innych metali szlachetnych, narażonych na działanie światła i wilgoci.

Czyszczenie bransoletki ze stali chirurgicznej

Bransoletki ze stali chirurgicznej nie wymagają czyszczenia i konserwacji, a dzięki hipoalergicznym właściwościom, charakterystycznym dla tego typu stali, stają się idealną, w 100% bezpieczną opcją dla osób o wyjątkowo wrażliwej i delikatnej skórze, skłonnej do alergii.